زیبا تر بخندید
نگهداری از لامینیت ها
پروتز ثابت
ایمپلنت
پروتز متحرک
طراحی لبخند

ساعت های كار مطب و نشانی


روكش سراميكی يك جلسه ای

اگر تجربه ساخت روكش براي دندان خود را داشته باشيد، مي دانيد كه اين كار نيازمند چندين جلسه مراجعه به دندانپزشك و ممكن است چند هفته به طول بيانجامد که ممكن است وقت و زمان زيادي از شما بگيرد. همچنين ممكن است شما از دسته بيماراني باشيد كه قالب گيري برايتان غيرقابل تحمل باشد. روی عنوان کلیک کنید.

پرسلن لامینیت ونیر چیست؟

لامینیت های سرامیکی، پوشش های نازکی هستند که بر روی سطوح نمایان دندانها چسبانده می شوند. لطفا برای مطالعه بقیه مطلب روی عنوان کلیک کنید.

نگهداری از لامینیت ها

چهارتوصيه براي مراقبت از لامينيتها

1. درست مانند يك دندان طبيعي، شما بايد دندانهايي را كه لامينيت كردهايد، مسواك بزنيد و نخ بكشيد و اين كار را بايد هر روز انجام دهيد. فراموش نكنيد خميردندانهاي ضد جرم را كه مواد ساينده آنها زياد است، نبايد براي شستن لامينيتها استفاده كنيد چون سطحشان خراش برميدارد. اگر با مسواك زدن مداوم، پلاك ميكروبي را از سطح لامينيت برداريد، ميتوانيد از تحليل لثه مجاور اين پوشش پرسلني جلوگيري كنيد.

2. پرسلنهاي چيني در برابر نيروهاي سنگين و فشارهاي قوي مقاومت كمي دارند و به آساني لبپر ميشوند. به ياد داشته باشيد هيچگاه نبايد ناخنهايتان را با اين دندانها بج ويد و يا سنجاق سرتان را با اين دندانها نگه داريد. نبايد با اين دندانها يخ گاز بزنيد و هنگام غذاخوردن با چنگال و قاشق بايد هواي روكشهاي نازك دندانهايتان را داشته باشيد.

3. دندان قروچه و فشردن عادتي دندانها به هم در هنگام انجام كارهاي روزانه ميتواند نيروي زيادي به پرسلنها وارد كند و موجب شكستن آنها شود بنابراين اگر شما چنين عاداتي داريد و از اين درمان استفاده كردهايد در طول روز از فشردن دندانهايتان روي هم خودداري كنيد و در طول شب هم ميتوانيد از وسايلي به نام «نايت گارد» كه دندانپزشكتان برايتان ساخته است، استفاده كنيد.

4. ادويه غذاها، نوشابه، چاي و قهوه، حاوي رنگدانههايي هستند كه ميتوانند از لبههاي پرسلن به وسيله چسبي كه پرسلن را به دندانتان چسبانده جذب شوند. و پس از اندكي لبههاي لامينيت شما را بد رنگ كنند. بنابراين زياد خوراكيهاي رنگي میل نكنيد.


آدرس مطب : خيابان توحيد مياني چهارراه مهرداد جنب داروخانه دي داخل كوچه مجتمع زيتون طبقه اول شماره ٣
تلفن : 36267176 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :