زیبا تر بخندید
ایمپلنت
طراحی لبخند
پروتز متحرک
نگهداری از لامینیت ها
پروتز ثابت

ساعت های كار مطب و نشانی


روكش سراميكی يك جلسه ای

اگر تجربه ساخت روكش براي دندان خود را داشته باشيد، مي دانيد كه اين كار نيازمند چندين جلسه مراجعه به دندانپزشك و ممكن است چند هفته به طول بيانجامد که ممكن است وقت و زمان زيادي از شما بگيرد. همچنين ممكن است شما از دسته بيماراني باشيد كه قالب گيري برايتان غيرقابل تحمل باشد. روی عنوان کلیک کنید.

پرسلن لامینیت ونیر چیست؟

لامینیت های سرامیکی، پوشش های نازکی هستند که بر روی سطوح نمایان دندانها چسبانده می شوند. لطفا برای مطالعه بقیه مطلب روی عنوان کلیک کنید.

روكش سراميكی يك جلسه ای

ساخت روكش يا لامينيت سراميكي براي دندان ها در يك جلسه

اگر تجربه ساخت روكش براي دندان خود را داشته باشيد، مي دانيد كه اين كار نيازمند چندين جلسه مراجعه به دندانپزشك است و ممكن است چند هفته به طول بيانجامد. اين امر ممكن است وقت و زمان زيادي از شما بگيرد. همچنين ممكن است شما از دسته بيماراني باشيد كه قالب گيري برايتان غيرقابل تحمل باشد. طي ساليان اخير، فن آوري هاي متعددي به كمك علم دندانپزشكي آمده اند تا درمان بيماران به گونه ي آسان تر و سريع تري انجام شود. يكي از اين فن آوري ها، كاربرد روش CAD/CAM در ساخت انواع پروتزهاي دنداني است. اصلي ترين مزيت اين فن آوري صرفه جويي در زمان است. در اين روش بدون قالب گيري از دهان و در يك جلسه ٢-١ ساعتي مي توان روكش زيبايي براي بيمار ساخت. براي اين كار، دندانپزشك ابتدا با دستگاهي همچون دوربين عكاسي، از دندان تراش خورده عكس برداري (Scan) مي كند و سپس اطلاعات حاصل در رايانه بازسازي مي شود و به كمك نرم افزارهاي ويژه، يك پروتز دقيق طراحي مي گردد. طرح حاصل به يك دستگاه تراشكاري (در همان مطب) ارسال مي شود تا روكش موردنظر از مكعبي از جنس سراميك هاي بسيار مستحكم و زيبا تراشيده شود. روكش تراشيده شده، آماده آزمايش و چسباندن در دهان است.

علاوه بر سريع بودن اين روش، كيفيت عالي ماده ترميمي مورد استفاده هم از دسته مزاياي كدكم است.

اشكال اصلي اين روش، هزينه بالاتر آن است كه البته در مقايسه با روكش هاي معمولي و با در نظر گرفتن مدت زماني كه از بيمار تلف مي شود، و همچنين با توجه به زيبايي و استحكام بالاي آن كاملا قابل توجيه است.

بيشتر بررسي هاي باليني روي اين مواد و ترميم ها، نتايج عالي داشته اند و شكستن پروتز يا حساسيت بيمار به اين پروتزها، در كمترين ميزان بوده است.


آدرس مطب : خيابان توحيد مياني چهارراه مهرداد جنب داروخانه دي داخل كوچه مجتمع زيتون طبقه اول شماره ٣
تلفن : 36267176 - 031